Metody nauczania

Wdrożyliśmy najwyższe standardy metody komunikatywnej, skutecznie rozwijamy wszystkie aspekty językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie oraz  wszystkie aspekty językowe: gramatykę, słownictwo, wymowę.

Używamy autentycznych materiałów: nagrania audio i video, artykuły z gazet i Internetu, których poziom jest odpowiednio dobrany do poziomu grupy. Dyskutujemy także na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne.

Podręcznikową bazą metodyczną są tytuły wydawnictwa Oxford University Press, Pearson Longman, Cornelsen, Hueber, Difusión, Guerra Edizioni guru s.r.l. i Edilingua, ale uzupełniamy je materiałami dodatkowymi starannie dobieranymi przez naszych lektorów.

Wprowadzamy bardzo dużo ćwiczeń w parach, grupach, dyskutujemy, odgrywamy scenki – wszystko po to, aby każdy Kursant miał okazję zabrać głos na każdych zajęciach.

Od początku uczymy rzeczy praktycznych, które Kursant będzie mógł wykorzystać w życiu codziennym –  począwszy od prostych, ale potrzebnych rzeczy na niższych poziomach, czyli jak poradzić sobie samemu w obcym mieście (jak zamówić obiad w restauracji, kupić bilet, czy zapytać o drogę), poprzez ćwiczenie swobodnej rozmowy towarzyskiej, do tego, jak napisać CV czy list motywacyjny.

Ograniczamy czas mówienia Lektora na zajęciach – ponieważ to Kursanci mają mówić jak najwięcej, a nie Nauczyciele.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA