Język Hiszpański

“Język jest mapą drogową kultury.Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają.” ‒Rita Mae Brown

 

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Coraz częściej w wielu zawodach wymagana jest umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem obcym. Znajomość języka angielskiego czy niemieckiego to współcześnie niemal wymóg dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowych firmach.
Ponadto, podróżując po świecie mamy kontakt z rozmaitymi kulturami, władającymi różnymi językami, a znajomość angielskiego, czy niemieckiego może okazać się niewystarczająca. Warto zatem postawić na naukę dodatkowego języka, a doskonałym wyborem jest hiszpański. To właśnie hiszpański ze względu na użyteczność, jest jednym z najchętniej wybieranych języków.

Hiszpański jest drugim z najbardziej rozpowszechnionych języków na Ziemi. Posługuje się nim ponad półtora miliarda ludzi zamieszkujących cały świat, a w szczególności kontynenty takie jak: Ameryka Południowa, Ameryka Północna, czy Europa. Stosunkowo niedaleko od nas jest kraina wiecznie świecącego słońca z piaszczystymi plażami, stale uśmiechniętymi ludźmi pełnych optymizmu, których dewizą życiową jest praca dla życia a nie życie wyłącznie dla pracy.
Mieszanka kultury iberyjskiej i arabskiej, pozostałości fascynującej historii i tradycji z tak znanymi na świecie ikonami jak: korrida i flamenco, smakowity jamon i tapas okraszone smakiem wielu braw wina i owoców ziemi i morza. To wszystko czeka na wyciagnięcie dłoni. Stąd też czerpiemy naszą pasję i zamiłowanie do tego języka oraz tak chętnie dzielimy się nie tylko wiedzą i umiejętnościami lingwistycznymi. Z nami poznasz klimat i atmosferę Madrytu, fascynujące zabytki oraz plaże Katalonii czy gorącą Andaluzję.

Hiszpański w top 3 najważniejszych języków na świecie
Wiele osób żyje w przekonaniu, że hiszpański używany jest wyłącznie w Hiszpanii. Nic bardziej mylnego, bowiem językiem tym posługują się mieszkańcy Ameryki Południowej oraz południowej części Stanów Zjednoczonych. Daje to łącznie około 500 milionów użytkowników hiszpańskiego na całym świecie. Okazuje się, iż język hiszpański jest częściej używany w komunikacji niż na przykład niemiecki lub francuski.

Hiszpański jest oficjalnym językiem wielu krajów
Warto również wiedzieć, iż hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach, a także oficjalnym językiem między innymi takich organizacji jak ONZ, UE, UNICEF, OPA, NAFTA, WHO, FIFA, UEFA, Interpol, czy Europol. Jest to zatem dodatkowy dowód na to, jak dużą rolę odgrywa ten język w światowej komunikacji.

Znajomość języka hiszpańskiego wyróżni Cię na rynku pracy
Podczas, gdy znajomość angielskiego czy niemieckiego przestaje stanowić wyróżnik wśród kandydatów o pracę, język hiszpański opanowany na poziomie komunikatywnym może zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pracy w międzynarodowej firmie i tym samym pozostawić konkurencję w tyle. Ponadto umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim otworzy dla Ciebie rynek pracy w malowniczej Hiszpanii, Ameryce Południowej oraz USA.

Oko w oko z hiszpańską kulturą
Dla osób kochających podróże oraz poznawanie obcych kultur znajomość języka hiszpańskiego będzie dodatkowym atutem i niezwykle cenną pomocą w zrozumieniu wartości rządzących daną społecznością oraz tradycji i obyczajów. Ponadto Hiszpanie są narodem bardzo otwartym i towarzyskim, dlatego możliwość rozmowy z nimi w ich rodzimym języku może zaprocentować poznaniem nawet najsubtelniejszych aspektów ich kultury.

Bliżej hiszpańskiej muzyki i filmu
Z pewnością nie raz mieliśmy okazję oglądać hiszpańskojęzyczny film czy słuchać hiszpańskiej muzyki, jednak nie do końca potrafiliśmy zinterpretować intencje artysty. Znajomość tego języka pozwala nam poczuć klimat, jaki reżyser starał się stworzyć w swoim obrazie, czy zrozumieć przekaz i uczucia autora piosenki. Dzięki temu możemy bowiem czerpać większą przyjemność z obcowania z hiszpańską sztuką.

Oczywiście korzyści wynikających ze znajomości języka hiszpańskiego jest dużo więcej. Dlatego nie pozostaje Ci nic innego, jak podjąć odpowiednie kroki i rozpocząć naukę tego pięknego języka już dziś. Bez względu na to, czy będzie to nauka hiszpańskiego online, lekcje w placówce stacjonarnej, czy wyjazd na zagraniczny kurs do Hiszpanii, efekt końcowy w postaci umiejętności swobodnego posługiwania się i rozumienia tego języka, zaprocentuje zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Aktualności:

KURSY INDYWIDUALNE

Terminy i częstotliwość zajęć indywidualnych ustalasz sam, gdy coś Ci wypadnie możesz odwołać i dowolnie przełożyć lekcję na inny, dogodny termin. W ten sposób unikniesz ewentualnych zaległości, a Twoja nauka będzie jeszcze bardziej efektywna.

 

Zajęcia indywidualne

od 40 zł

Jeśli tryb Twojej nauki lub pracy nie pozwala Ci na to, by uczestniczyć systematycznie w zajęciach grupowych, lub po prostu bardziej odpowiada Ci nauka w formie „face 2 face” i chcesz mieć lektora tylko dla siebie to kurs dla Ciebie.

 

Zajęcia pół – indywidualne

od 55 zł (za 2 osoby)

Twój przyjaciel, siostra, mąż chce się uczyć z Tobą języka, ale nie możecie systematycznie uczestniczyć w zajęciach grupowych? Wybierzcie zajęcia pół – indywidualne. Zasady są takie same jak w przypadku zajęć indywidualnych, a korzyści podwójne!

Rozwój Twojej firmy leży głównie w rękach wyszkolonej kadry. Znajomość języków obcych to w biznesie podstawa, więc zapewnij swoim pracownikom możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Cechą kursów dla firm oferowanych przez szkołę Madrid jest indywidualizacja toku nauczania. Możliwe jest to dzięki małym grupom, w jakich odbywają się zajęcia oraz programowi zajęć, dostosowanego do preferencji firmy. Kursy obejmują zarówno język ogólny (np. General English) jak i biznesowy (np. Business English).

Wraz z kierownictwem firmy – naszego Klienta, ustalamy dokładny cel szkolenia, podział na grupy i harmonogram zajęć. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymują raport końcowy oraz certyfikat ukończenia kursu.

BABIES (3-4 lata)

Chcesz oswoić swojego malucha z językiem obcym? Zapisz go na zajęcia dla dzieci w wieku 3-4 lata. Zajęcia dla kilkuletnich dzieci to przede wszystkim zabawa, śpiewanie piosenek, gry językowe, mini dialogi, nauka z wykorzystaniem płyt audio i DVD oraz różnorodnych materiałów wizualnych, a także ćwiczeń takich jak malowanki, wyklejanki i zabawy ruchowe.

 

KIDS (5-8 lat)

Wykorzystaj chłonny umysł i potencjał Twojego dziecka. Podczas zajęć wykorzystywane są zestawy ćwiczeń, gier i zabaw wspomagające proces nauczania. Poprzez indywidualne podejście do ucznia osiągamy to, co w nauce języka obcego jest najważniejsze – dzieci rozumieją język, czytają, piszą i komunikują się w sposób naturalny i bez stresu!

 

JUNIORS (9-12 lat)

Pozwól, by pęd do wiedzy i zdrowa rywalizacja w grupie rówieśników- w myśl efektywnej nauki i dobrej zabawy – zaprowadziła Twoje dziecko do mety, gdzie wykorzysta praktycznie zdobyte w trakcie kursu umiejętności językowe. Lekcja składa się z pięciu elementów: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie oraz objaśnianie zagadnień gramatycznych.

Kursy języka angielskiego dla młodzieży w Gdyni

GENERAL ENGLISH to praktyczny kurs języka angielskiego, na którym uczysz się, jak sprawnie i bezstresowo komunikować się po angielsku.

Na kursie systematycznie rozwijamy słownictwo, uczymy struktur gramatycznych oraz trenujemy 4 sprawności językowe:

 • mówienie
 • rozumienie ze słuchu
 • czytanie (rozumienie tekstu pisanego)
 • i pisanie (redagowanie tekstów).

Jednak największy nacisk kładziemy na trenowanie mówienia i rozumienia ze słuchu i tego można oczekiwać po zajęciach z nami.

Zajęcia prowadzone są w sympatycznej, bezstresowej atmosferze aktywizującej Cię do mówienia po angielsku przez cały czas.

Kursy GENERAL ENGLISH polecamy zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z angielskim, jak i tym, którzy chcą się rozwijać językowo.

Każda grupa prowadzona jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, Polaków i native speakerów. Zajęcia z native speakerami na każdym poziomie gwarantowane.

Uczymy na 16 poziomach zaawansowania od A2 do C2, dzięki czemu podczas kwalifikowania Cię na kurs możemy wybrać najlepszą dla Ciebie grupę.

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DOROSŁYCH W GDYNI

Zapraszamy na:

 • GENERAL ENGLISH
 • BUSINESS ENGLISH
 • OFFICE ENGLISH
 • KONWERSACJE
 • KONWERSACJE SPECJALISTYCZNE
 • GRAMMAR WORKSHOP
 • KURSY onLINE
 • ZAJĘCIA INDYWIDUALNE i W MINI-GRUPACH

Zapraszamy na zajęcia 2 razy lub 1 raz w tygodniu w proponowanych przez nas terminach, lub na zajęcia indywidualne i w mini-grupach w terminie wybranym przez Ciebie.

W naszej ofercie znajdziesz kursy języka angielskiego na 16 poziomach zaawansowania (A1 – C2). Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele Polacy i native speakerzy.

Kurs Business English

Celem powyższego kursu jest czynne opanowanie języka w biznesie, zdanie egzaminów oraz uzyskanie międzynarodowych certyfikatów.

Angielski biznesowy to przede wszystkim specjalistyczne słownictwo z danej branży, jak również podstawowa terminologia, znajomość której pomoże bezstresowo przetrwać:

▪ spotkania

▪ podróże służbowe

▪ prezentacje

▪ negocjacje biznesowe

Jest też bardzo przydatna podczas small talków, aby komunikować się pewnie, swobodnie i bez stresu.

Kursy BUSINESS ENGLISH są silnie nastawione na rozwijanie zasobu słownictwa biznesowego, jak również trenowanie konkretnych struktur gramatycznych typowych dla biznesowego kontekstu.

Kursy te wybierane są przez osoby aktywne zawodowo i studentów przygotowujących się do pracy w międzynarodowym środowisku.

Są to modułowe zajęcia prowadzone przez bardzo doświadczonych trenerów native speakers.

Kurs BUSINESS ENGLISH przewidziany jest dla osób znających angielski na poziomie B2 i wyżej.

Kurs przygotowuje także do zdawania międzynarodowych egzaminów TOEIC.

Kursy te są kontynuacją kursów standardowych.

Zapewniają naukę języka ogólnego na wyższych poziomach oraz gruntowne przygotowanie do międzynarodowych egzaminów językowych.

Są nastawione na dalsze rozwijanie umiejętności językowych z jednoczesnym ćwiczeniem technik egzaminacyjnych, rozwiązywaniem testów i systematyzowaniem wiedzy. Przygotowanie do egzaminu może trwać jeden rok lub dwa lata w zależności od potrzeb uczącego się.

W naszej szkole prowadzimy kursy egzaminacyjne, przygotowujące do międzynarodowych egzaminów, takich jak FCE, CAE, TOEIC, TOEFL Junior, TOEFL Primary, a także do matury i egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego.

Istnieje możliwość udziału w pre-testingu (napisanie próbnego egzaminu w LEKTORZE przed decyzją o zgłoszeniu się na egzamin)

Kurs języka angielskiego metodą bezpośrednią

Kurs angielskiego dla dorosłych, obejmujący wszystkie poziomy zaawansowania języka. Prowadzony jest metodą bezpośrednią, która kładzie nacisk na umiejętności konwersacyjne nie zaniedbując przy tym gramatyki.

O kursie

Cały kurs jest realizowany na bazie podręczników Direct Language Lab i składa się z 8 książek podzielonych na moduły. Średnio co 4 moduły przeprowadzany jest test sprawdzający poziom opanowania materiału. Dzięki temu możemy na bieżąco modyfikować treść i formę zajęć, stosownie do faktycznych potrzeb danej grupy.

Kurs rozwija zdolność swobodnego wypowiadania się w języku obcym. Systematyczne powtórki i regularne wprowadzanie nowego materiału ułatwią Ci porozumiewanie się w języku obcym oraz szybkie opanowanie słówek i struktur gramatycznych. Nauka języka angielskiego metodą bezpośrednią pozwoli Ci opanować materiał czterokrotnie szybciej niż za pomocą tradycyjnych metod. Dodatkowym atutem jest zmiana lektora prowadzącego na kolejnych zajęciach. Dzięki temu możesz zapoznać się z różnymi rodzajami wymowy, a tym samym oswoić się z „żywym” językiem obcym.

Czego się nauczysz

 • swobodnie formułować ustne i pisemne wypowiedzi,
 • przełamywać bariery komunikacyjne,
 • rozumienia wypowiedzi w języku angielskim,
 • posługiwania się licznymi zwrotami w języku angielskim już od 1 zajęć.

Główne zalety nauki Metodą Bezpośrednią:

 • Nacisk na mówienie i rozumienie ze słuchu (90% lekcji).
 • Przełamanie bariery językowej, nieśmiałości w mówieniu.
 • Nauka szybkiego myślenia i reagowania w języku angielskim.
 • Wyeliminowanie skłonności do tłumaczenia na język polski (myślimy po angielsku!).
 • Nacisk na poprawną wymowę od początku nauki.
 • Natychmiastowe uświadamianie i poprawianie błędów
 • (słownikowych, gramatycznych, błędów w wymowie).
 • Osłuchanie się z różnym akcentami (zmieniający się z lekcji na lekcję lektorzy, głównie native speakers )

 Jeżeli jesteś ciekaw, jak wyglądają nasze lekcje, możesz skorzystać z 2 dni lekcji próbnych!

Nasza kadra lektorska

Zajęcia w szkole Madrid prowadzą dyplomowani nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym i metodycznym. Szeregi naszej kadry zasilają nie tylko polscy lektorzy, ale także native speakerzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Hiszpanii i Argentyny.
Więcej >>

Wdrożyliśmy najwyższe standardy metody komunikatywnej, skutecznie rozwijamy wszystkie aspekty językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie oraz  wszystkie aspekty językowe: gramatykę, słownictwo, wymowę.

Używamy autentycznych materiałów: nagrania audio i video, artykuły z gazet i Internetu, których poziom jest odpowiednio dobrany do poziomu grupy. Dyskutujemy także na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne.
Więcej >>

Tłumaczenia zlecamy doświadczonym tłumaczom, którzy posiadają bogatą wiedzę w zakresie dyscyplin, których dotyczą zlecone teksty (m.in. finanse, gospodarka, technologie informatyczne, prawo, energetyka i medycyna).

Klientom z Trójmiasta oraz innych miast Polski oferujemy tłumaczenia pisemne oraz ustne (w trybie symultanicznym lub konsekutywnym). Na szerokiej liście usług szkoły Madrid znajdują się także tłumaczenia przysięgłe oraz korekty językowe, które mają na celu sprawdzenie tekstu pod względem poprawności użytej terminologii, zastosowania zasad regionalnych oraz kompletności tłumaczenia.

 

Więcej >>

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA