Język Niemiecki

“Jeśli coś Ci sprzedaję, mówię w Twoim języku. Jeśli to ja kupuję, dann müssen Sie Deutsch sprechen.” — Willy Brandt

 

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego!

W Europie niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków. Używa go nie tylko 80 milionów mieszkańców Niemiec ale jest stosowany w takich krajach jak w Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Lichtensteinie. Język niemiecki jest także językiem ojczystym wielu ludzi mieszkających w północnych Włoszech, wschodniej Belgii, Holandii, Danii, wschodniej Francji, w części Polski, w Czechach, Rosji i Rumunii, jak również w innych krajach Europy.

Warto sobie zdawać sprawę iż Niemcy są największą potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej i czwartym najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie. Niemieckie przedsiębiorstwa cieszą się doskonałą renomą na skalę międzynarodową. Nasz przemysł jest silnie związany z gospodarką Niemiec co objawia się setkami tysięcy miejsc pracy we wszystkich regionach Polski. Wiele karier zawodowych opiera się na dobrej znajomości języka niemieckiego. Wielu naszych rodaków pracuje i mieszka w krajach niemieckojęzycznych. Wielu pracodawców ceni sobie pracowników, którzy biegle posługują się ich językiem ojczystym. W ten sposób buduje się wzajemna lojalność oraz stwarza się szansa rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Liderem angielski ale niemiecki coraz popularniejszy

 

Mimo, iż w sieci liderem wśród języków obcych jest angielski, będący językiem uniwersalnym i powszechnie znanym, to warto jest znać też drugi język obcy. Tym drugim dla Polaków najczęściej jest język niemiecki. Powody wyboru niemieckiego są co najmniej dwa. Po pierwsze w Europie niemiecki znajduje się na drugim miejscu pod względem popularności i liczebności naturalnych native speakerów, po drugie to język naszego zachodniego sąsiada. Wiele osób uczy się niemieckiego z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Niemcami, posiadanie rodziny w Niemczech, czy też z powodu pracy za zachodnią granicą. Czasem nauka języka niemieckiego przychodzi sama, skoro wszyscy się uczą, to czemu nie ja? Czasem podjęcie decyzji o nauce niemieckiego wynika z określonych potrzeb, jak chociażby chęć kontynuowania edukacji na studiach w  Niemczech, bądź podjecie pracy zarobkowej w Austrii. Co więcej pamiętać należy, iż Niemcy przodują w publikacjach naukowych. Chcąc być na bieżąco i korzystać z nowości wydawniczych warto jest znać niemiecki i czytać je zanim zostaną przełożone na język polski. Bardzo praktycznym powodem, dla którego niemiecki warto jest znać, jest kwestia komunikacji czy to na wycieczce zagranicznej, czy też wyjeździe wypoczynkowym. Z uwagi na zamiłowanie do podróży Niemców, większość hoteli, ośrodków wypoczynku, muzeów i miejsc godnych zwiedzenia posługuje się poza angielskim językiem niemieckim. Tym samym chcąc zwiedzić atrakcję turystyczną z przewodnikiem warto jest znać niemiecki.

 

Aktualności:

KURSY INDYWIDUALNE

Terminy i częstotliwość zajęć indywidualnych ustalasz sam, gdy coś Ci wypadnie możesz odwołać i dowolnie przełożyć lekcję na inny, dogodny termin. W ten sposób unikniesz ewentualnych zaległości, a Twoja nauka będzie jeszcze bardziej efektywna.

 

Zajęcia indywidualne

od 40 zł

Jeśli tryb Twojej nauki lub pracy nie pozwala Ci na to, by uczestniczyć systematycznie w zajęciach grupowych, lub po prostu bardziej odpowiada Ci nauka w formie „face 2 face” i chcesz mieć lektora tylko dla siebie to kurs dla Ciebie.

 

Zajęcia pół – indywidualne

od 55 zł (za 2 osoby)

Twój przyjaciel, siostra, mąż chce się uczyć z Tobą języka, ale nie możecie systematycznie uczestniczyć w zajęciach grupowych? Wybierzcie zajęcia pół – indywidualne. Zasady są takie same jak w przypadku zajęć indywidualnych, a korzyści podwójne!

Rozwój Twojej firmy leży głównie w rękach wyszkolonej kadry. Znajomość języków obcych to w biznesie podstawa, więc zapewnij swoim pracownikom możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Cechą kursów dla firm oferowanych przez szkołę Madrid jest indywidualizacja toku nauczania. Możliwe jest to dzięki małym grupom, w jakich odbywają się zajęcia oraz programowi zajęć, dostosowanego do preferencji firmy. Kursy obejmują zarówno język ogólny (np. General English) jak i biznesowy (np. Business English).

Wraz z kierownictwem firmy – naszego Klienta, ustalamy dokładny cel szkolenia, podział na grupy i harmonogram zajęć. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymują raport końcowy oraz certyfikat ukończenia kursu.

BABIES (3-4 lata)

Chcesz oswoić swojego malucha z językiem obcym? Zapisz go na zajęcia dla dzieci w wieku 3-4 lata. Zajęcia dla kilkuletnich dzieci to przede wszystkim zabawa, śpiewanie piosenek, gry językowe, mini dialogi, nauka z wykorzystaniem płyt audio i DVD oraz różnorodnych materiałów wizualnych, a także ćwiczeń takich jak malowanki, wyklejanki i zabawy ruchowe.

 

KIDS (5-8 lat)

Wykorzystaj chłonny umysł i potencjał Twojego dziecka. Podczas zajęć wykorzystywane są zestawy ćwiczeń, gier i zabaw wspomagające proces nauczania. Poprzez indywidualne podejście do ucznia osiągamy to, co w nauce języka obcego jest najważniejsze – dzieci rozumieją język, czytają, piszą i komunikują się w sposób naturalny i bez stresu!

 

JUNIORS (9-12 lat)

Pozwól, by pęd do wiedzy i zdrowa rywalizacja w grupie rówieśników- w myśl efektywnej nauki i dobrej zabawy – zaprowadziła Twoje dziecko do mety, gdzie wykorzysta praktycznie zdobyte w trakcie kursu umiejętności językowe. Lekcja składa się z pięciu elementów: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie oraz objaśnianie zagadnień gramatycznych.

Kursy języka angielskiego dla młodzieży w Gdyni

GENERAL ENGLISH to praktyczny kurs języka angielskiego, na którym uczysz się, jak sprawnie i bezstresowo komunikować się po angielsku.

Na kursie systematycznie rozwijamy słownictwo, uczymy struktur gramatycznych oraz trenujemy 4 sprawności językowe:

 • mówienie
 • rozumienie ze słuchu
 • czytanie (rozumienie tekstu pisanego)
 • i pisanie (redagowanie tekstów).

Jednak największy nacisk kładziemy na trenowanie mówienia i rozumienia ze słuchu i tego można oczekiwać po zajęciach z nami.

Zajęcia prowadzone są w sympatycznej, bezstresowej atmosferze aktywizującej Cię do mówienia po angielsku przez cały czas.

Kursy GENERAL ENGLISH polecamy zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z angielskim, jak i tym, którzy chcą się rozwijać językowo.

Każda grupa prowadzona jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, Polaków i native speakerów. Zajęcia z native speakerami na każdym poziomie gwarantowane.

Uczymy na 16 poziomach zaawansowania od A2 do C2, dzięki czemu podczas kwalifikowania Cię na kurs możemy wybrać najlepszą dla Ciebie grupę.

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DOROSŁYCH W GDYNI

Zapraszamy na:

 • GENERAL ENGLISH
 • BUSINESS ENGLISH
 • OFFICE ENGLISH
 • KONWERSACJE
 • KONWERSACJE SPECJALISTYCZNE
 • GRAMMAR WORKSHOP
 • KURSY onLINE
 • ZAJĘCIA INDYWIDUALNE i W MINI-GRUPACH

Zapraszamy na zajęcia 2 razy lub 1 raz w tygodniu w proponowanych przez nas terminach, lub na zajęcia indywidualne i w mini-grupach w terminie wybranym przez Ciebie.

W naszej ofercie znajdziesz kursy języka angielskiego na 16 poziomach zaawansowania (A1 – C2). Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele Polacy i native speakerzy.

Kurs Business English

Celem powyższego kursu jest czynne opanowanie języka w biznesie, zdanie egzaminów oraz uzyskanie międzynarodowych certyfikatów.

Angielski biznesowy to przede wszystkim specjalistyczne słownictwo z danej branży, jak również podstawowa terminologia, znajomość której pomoże bezstresowo przetrwać:

▪ spotkania

▪ podróże służbowe

▪ prezentacje

▪ negocjacje biznesowe

Jest też bardzo przydatna podczas small talków, aby komunikować się pewnie, swobodnie i bez stresu.

Kursy BUSINESS ENGLISH są silnie nastawione na rozwijanie zasobu słownictwa biznesowego, jak również trenowanie konkretnych struktur gramatycznych typowych dla biznesowego kontekstu.

Kursy te wybierane są przez osoby aktywne zawodowo i studentów przygotowujących się do pracy w międzynarodowym środowisku.

Są to modułowe zajęcia prowadzone przez bardzo doświadczonych trenerów native speakers.

Kurs BUSINESS ENGLISH przewidziany jest dla osób znających angielski na poziomie B2 i wyżej.

Kurs przygotowuje także do zdawania międzynarodowych egzaminów TOEIC.

Kursy te są kontynuacją kursów standardowych.

Zapewniają naukę języka ogólnego na wyższych poziomach oraz gruntowne przygotowanie do międzynarodowych egzaminów językowych.

Są nastawione na dalsze rozwijanie umiejętności językowych z jednoczesnym ćwiczeniem technik egzaminacyjnych, rozwiązywaniem testów i systematyzowaniem wiedzy. Przygotowanie do egzaminu może trwać jeden rok lub dwa lata w zależności od potrzeb uczącego się.

W naszej szkole prowadzimy kursy egzaminacyjne, przygotowujące do międzynarodowych egzaminów, takich jak FCE, CAE, TOEIC, TOEFL Junior, TOEFL Primary, a także do matury i egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego.

Istnieje możliwość udziału w pre-testingu (napisanie próbnego egzaminu w LEKTORZE przed decyzją o zgłoszeniu się na egzamin)

Kurs języka angielskiego metodą bezpośrednią

Kurs angielskiego dla dorosłych, obejmujący wszystkie poziomy zaawansowania języka. Prowadzony jest metodą bezpośrednią, która kładzie nacisk na umiejętności konwersacyjne nie zaniedbując przy tym gramatyki.

O kursie

Cały kurs jest realizowany na bazie podręczników Direct Language Lab i składa się z 8 książek podzielonych na moduły. Średnio co 4 moduły przeprowadzany jest test sprawdzający poziom opanowania materiału. Dzięki temu możemy na bieżąco modyfikować treść i formę zajęć, stosownie do faktycznych potrzeb danej grupy.

Kurs rozwija zdolność swobodnego wypowiadania się w języku obcym. Systematyczne powtórki i regularne wprowadzanie nowego materiału ułatwią Ci porozumiewanie się w języku obcym oraz szybkie opanowanie słówek i struktur gramatycznych. Nauka języka angielskiego metodą bezpośrednią pozwoli Ci opanować materiał czterokrotnie szybciej niż za pomocą tradycyjnych metod. Dodatkowym atutem jest zmiana lektora prowadzącego na kolejnych zajęciach. Dzięki temu możesz zapoznać się z różnymi rodzajami wymowy, a tym samym oswoić się z „żywym” językiem obcym.

Czego się nauczysz

 • swobodnie formułować ustne i pisemne wypowiedzi,
 • przełamywać bariery komunikacyjne,
 • rozumienia wypowiedzi w języku angielskim,
 • posługiwania się licznymi zwrotami w języku angielskim już od 1 zajęć.

Główne zalety nauki Metodą Bezpośrednią:

 • Nacisk na mówienie i rozumienie ze słuchu (90% lekcji).
 • Przełamanie bariery językowej, nieśmiałości w mówieniu.
 • Nauka szybkiego myślenia i reagowania w języku angielskim.
 • Wyeliminowanie skłonności do tłumaczenia na język polski (myślimy po angielsku!).
 • Nacisk na poprawną wymowę od początku nauki.
 • Natychmiastowe uświadamianie i poprawianie błędów
 • (słownikowych, gramatycznych, błędów w wymowie).
 • Osłuchanie się z różnym akcentami (zmieniający się z lekcji na lekcję lektorzy, głównie native speakers )

 Jeżeli jesteś ciekaw, jak wyglądają nasze lekcje, możesz skorzystać z 2 dni lekcji próbnych!

Nasza kadra lektorska

Zajęcia w szkole Madrid prowadzą dyplomowani nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym i metodycznym. Szeregi naszej kadry zasilają nie tylko polscy lektorzy, ale także native speakerzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Hiszpanii i Argentyny.
Więcej >>

Wdrożyliśmy najwyższe standardy metody komunikatywnej, skutecznie rozwijamy wszystkie aspekty językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie oraz  wszystkie aspekty językowe: gramatykę, słownictwo, wymowę.

Używamy autentycznych materiałów: nagrania audio i video, artykuły z gazet i Internetu, których poziom jest odpowiednio dobrany do poziomu grupy. Dyskutujemy także na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne.
Więcej >>

Tłumaczenia zlecamy doświadczonym tłumaczom, którzy posiadają bogatą wiedzę w zakresie dyscyplin, których dotyczą zlecone teksty (m.in. finanse, gospodarka, technologie informatyczne, prawo, energetyka i medycyna).

Klientom z Trójmiasta oraz innych miast Polski oferujemy tłumaczenia pisemne oraz ustne (w trybie symultanicznym lub konsekutywnym). Na szerokiej liście usług szkoły Madrid znajdują się także tłumaczenia przysięgłe oraz korekty językowe, które mają na celu sprawdzenie tekstu pod względem poprawności użytej terminologii, zastosowania zasad regionalnych oraz kompletności tłumaczenia.

 

Więcej >>

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA